![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1342288
*
nr 134 2288
Spegel
Empirestil, H101
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 2 april 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 19:02:54
1
100 kr
30/3 18:34:39
2
150 kr
31/3 13:53:19
3
350 kr
31/3 16:48:43
2
250 kr
31/3 20:03:48
1
300 kr
31/3 20:04:07
2
350 kr
31/3 20:05:00
1
400 kr
31/3 21:43:59
3
500 kr
2/4 14:55:03
4
600 kr
2/4 15:07:56
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 134 2288
Spegel
Empirestil, H101
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 2 april 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/3 19:02:54 | 1 | 100 kr |
30/3 18:34:39 | 2 | 150 kr |
31/3 13:53:19 | 3 | 350 kr |
31/3 16:48:43 | 2 | 250 kr |
31/3 20:03:48 | 1 | 300 kr |
31/3 20:04:07 | 2 | 350 kr |
31/3 20:05:00 | 1 | 400 kr |
31/3 21:43:59 | 3 | 500 kr |
2/4 14:55:03 | 4 | 600 kr |
2/4 15:07:56 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53